Oddiel KARATE MTK Tatran Žarnovica

Mgr. Jozef Kováč
mobil: +421(0)908536789
email: jozefkovac68@gmail.com
Galéria: Grand Prix Žilina a 3.kolo Majstrovstiev SSZK detí a dorastencov, Žilina 28.4.2018
V sobotu 28.4. 2018 sa karate tím MTK Tatran Žarnovica zúčastnil súťaže Grand Prix Žilina a zároveň Majstrovstiev SSZK detí a dorastencov. Zo Žarnovického oddielu išli na túto súťaž 3 pretekári. Boli nimi Barbora Bobalová, Nikola Uramová a Dominik Jozef Národa. Prvé dve pretekárky sa zúčastnili  zápasu kumite a aj cvičení kata. Pri kate sa na nešťastie nepodarilo ani jednej z menovaných získať žiadnu medailu, no bolo to predovšetkým kvôli skúsenejším protivníčkam. Na druhej strane pri zápasení kumite boli rozhodne veľmi dobrými súperkami. Zápasili v kategórii Kumite staršie žiačky 10-11 rokov nad 40kg. - začiatočníčky. Barboru síce zdolala jej súperka v prvom zápase, no bojovala až do konca. Nikole sa podarilo suverénne zdolať dve pretekárky s výsledkom 9 : 0. Vo finále to ale nezvládla technicky a prehrala 4 : 0. Obsadila krásne 2. miesto a nominovala sa na Majstrovstvá Slovenska. Dominik zápasil v kategórii Kumite muži bez rozdielu hmotnosti. Jeho súperi boli o niečo skúsenejší, no aj napriek tomu sa nevzdával a bojoval. Umiestnil sa na treťom mieste. Táto súťaž sa jednoznačne musí považovať za úspešnú predovšetkým preto, že Nikola vďaka skvelému druhému miestu postúpila na Majstrovstvá Slovenska. Jej prípravu viedli tréneri Milan Tomka a Mgr. Jozef Kováč.